Po loňské premiéře se letos v Divadle BARKA uskuteční již 2. ročník Divadelního maratonu studentského souboru Trapné Ticho (Gymnázium Matyáše Lercha v Brně).
Všechna představení jsou ve francouzštině s českými titulky.
Zatím jste si žili daleko od velbloudů. A ať už je velbloud jakkoli přátelský, elegantní nebo věrný, považovali jste ho za zanedbatelnou položku bytí. Neumíte si ale představit, co všechno pro vás takový velbloud, třeba i neviditelný, dokáže udělat. Kupte si velblouda! Vyplní vaši samotu a od základů změní váš život.
Na motivy hry Le Chameau (Velbloud) od D. Salomona.
Hermann, muž, který si našetřil dost peněz pro zajištěný život, tráví každý večer v hospodě pozorováním přátel hrajících karty. Nikdy se nepřidá, aby neprohrál. Pak se ale doslechne o staré hraběnce, která prý zná tajemství tří karet, které vždy vyhrají. Hermann se rozhodne zalíbit se její schovance, aby se k hraběnce dostal blíž. Musí přeci zjistit, které tři karty z něj udělají boháče!
Na motivy hry Piková dáma od A. Puškina.
Každodenní život jednoho kurníku. Tři slípky, blondýnka, brunetka a zrzka, se pod bedlivým dohledem kohouta chystají k spánku. Jenže okolo se toulá lišák hledající kořist. Popovídají si, pozorují se, točí se jeden okolo druhého, taktizují. Flirt. Svádění. Manipulace. Stačí kratičká chvilka nepozornosti a lovec odejde s plnou brašnou.
Na motivy hry La Sérénade (Serenáda) od S. Mrożka.
Až doteď jsme si poklidně žili. Hráli karty, občas si dali skleničku, užívali si. Městský hejtman uměl přivřít oči a v podstatě se nemíchal do života svých občanů. A mírně zkorumpovaní hodnostáři mírně prosperovali. Když v tom se městečkem jako oheň rozšířila zpráva. Z Petrohradu k nám poslali revizora! Jakmile je cizinec objeven, stává se středem všech podlézavých lichotek a jeho prostřednictvím se vyjevuje soupeření a skryté ambice téhle provinční společnosti.
Na motivy hry Revizor od N.V. Gogola.
umělecký projekt
texty: Nikola Tešnarová
hudba: Adam Urválek
tanec: Leonard Walletzký a Klára Bodáková
fotografie: Šárka Kunhartová
V aulidském zálivu panuje naprosté bezvětří.
Řečtí válečníci a jejich lodě kotví v přístavu a nudí se, čekajíce na vítr, který je zanese do Tróje. Aby tam pomstili čest krále Meneláa, jehož manželka Helena byla unesena, nebo aby pomstili čest Řeků. Řecké loďstvo je netrpělivé a podrážděné. Protože bohové promluvili: je třeba obětovat Ifigenii. Obětovat Ifigenii – všichni o tom vědí, všichni se toho obávají, všichni to odmítají. A přesto si každý pamatuje, že Ifigeniina oběť je neodvratná.
Na motivy hry Iphigénie (Ifigenie) od T. Rodriguese.
Doktor Faust je obdivovaný vědec, génius své doby. Cílem jeho mnohaletých výzkumů je poznat život a vepsat ho do jednoduché rovnice. Přísahal sám sobě, že odhalí tajemství zrození a dosáhne absolutna. Ale vědění je marné a život je krátký. Faust je dnes zoufalý muž. Což pro ďábla znamená snadná kořist. Neboť Mefistofeles je na stráži. Jen kapička krve a smlouva je zpečetěna. Všichni víme, jak je to dál. Faust najde ztracené mládí, zamiluje se do Markétky, svede ji, zradí a způsobí její pád. A přesto, komu bude patřit poslední slovo, Bohu, nebo Ďáblu?
Na motivy hry Faust od J.W. Goetha.
Ke stažení:
Za finanční podpory statutárního města Brna.