Dny frankofonie

Dvacátý březen se slaví jako Mezinárodní den frankofonie. V rámci Dnů frankofonie v České republice pro vás Alliance Française Brno společně se svými partnery připravili program s cílem představit frankofonii z různých pohledů.

Soutěž: pub kvíz o frankofonii

Soutěž: pub kvíz o frankofonii

  • 20.03.2024 19:00

Pro ty, kdo rádi soutěží, ale samozřejmě pro všechny ostatní, kdo chtějí zažít (ne)tradiční večer, jsme připravili toto speciální vydání pub kvízu s tematikou frankofonie.

Zobrazit akci
Timbuktu

Timbuktu

  • 19.03.2024 19:00

Francie, Mauritánie, 2014, 97 min.
Režie: Abderrahmane Sissako

Nedaleko města Timbuktu ovládaného skupinou islámských fundamentalistů žije poklidně na dunách Kidane s ženou Satimou, dcerou Toyou a dvanáctiletým Issanem, který se stará o stádo krav. Zdánlivý klid jejich života je narušen ve chvíli, kdy Kidane omylem zabije rybáře Amadoua a musí čelit nově zavedeným pravidlům…

Zobrazit akci
Večer společenských her ve francouzštině

Večer společenských her ve francouzštině

  • 15.03.2024 17:00

Přijďte si zahrát společenské hry ve francouzštině! Akce je vhodná pro všechny úrovně francouzštiny i hráčských dovedností.

Zobrazit akci
Papicha

Papicha

  • 06.03.2024 19:00

Francie, Alžírsko, Belgie, Katar, 2019, 106 min.
Režie: Mounia Meddour

Alžír, devadesátá léta. Osmnáctiletá studentka Nedjma má zpočátku s kamarádkou Wassilou legraci z plakátů nabádajících ženy, aby chodily zahalené. Netuší, že tento na první pohled neškodný projev náboženského konzervatismu předznamenává mnohem hrůznější události, jež později vyústí až v občanskou válku.

Zobrazit akci