Bonjour Brno 2024

Děkujeme všem účinkujícím, divákům a návštěvníkům, kteří se letos zúčastnili jubilejního 30. ročníku festivalu francouzské kultury Bonjour Brno. Se zapojením partnerských kulturních institucí v Brně a dalších partnerů jsme společně prožili deset intenzivních dnů od 29. dubna do 8. května v barvách Francie.

Dle návštěvnosti a rozmanitosti programu můžeme odvážně tvrdit, že festival Bonjour Brno je skutečně pro všechny věkové kategorie s různým socioekonomickým zázemím. Pokud byste s námi chtěli sdílet, co se vám na festivalu líbilo nebo co vám třeba letos v programu chybělo, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu.

Již nyní se můžete těšit na 31. ročník festivalu Bonjour Brno, který proběhne v termínu 22. – 29. dubna 2025. V roce 2025 se bude připomínat 60 let partnerství Brna s městem Rennes a náš festival bude také u toho!

Festival Bonjour Brno je multižánrový festival francouzské kultury, který si klade za cíl představit současnou uměleckou produkci z Francie doprovázenou dalšími kulturně vzdělávacími akcemi pro širokou veřejnost.

Festival pořádá spolek Alliance Française Brno. Tato nezisková organizace se věnuje propagaci francouzského jazyka a kultury Francie a frankofonních zemí, sdružuje osoby se zájmem o francouzský jazyk a kulturu a v širším měřítku podporuje vzájemné porozumění mezi Francií a Českou republikou.

Festival se koná za finanční podpory statutárního města Brna a Jihomoravského kraje.

Festival dlouhodobě podporují společnosti SUEZ Water CZ s.r.o. a Brněnské vodárny a kanalizace, a. s.